Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
KÜTAHYA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü Gediz ilçesinde kutlandı.Tören, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar'ın Atatürk Anıtı...

KÜTAHYA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü Gediz ilçesinde kutlandı.

Tören, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar'ın  Atatürk Anıtı çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende bir konuşma yapan Çağlar, Türk Polis Teşkilatı'nın atasının izinde milletinin hizmetinde, kanunların kendisine verdiği görevleri en iyi şekilde yapmanın haklı gururunu yaşadığını söyledi.

Teşkilatın, şan ve şerefle yazdığı 170 yıllık tarihinde birçok başarı öyküsü olduğunu belirten Çağlar, "Polisimiz, devletin bekası milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak, gerektiğinde canını bile feda etmekten çekinmez. Türk Polis Teşkilatı Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir" diye konuştu.

Konuşmanın ardından kokteyl verilirken, Ulu Cami'de de şehitler için mevlit okutuldu ve lokma ikramında bulunuldu.

Törene, Gediz Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, cumhuriyet savcısı Bedir Koca, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.