Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü
KÜTAHYA (AA) - Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü nedeniyle kokteyl düzenlendi.Polis evindeki programda...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü nedeniyle kokteyl düzenlendi.

Polis evindeki programda konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, etkinliklerine katılan tüm davetlilere teşekkür ettiğini belirtti.

Polis teşkilatının tarihçesinden kısaca bahseden Gülnaz, "Teşkilat olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için üstün gayretlerle görev yapmaktayız. Bu konuda çaba sarf eden bütün mesai arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Bunun yanında bizlerin arkasında durarak çalışmalarımıza güç katan Kütahya Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'a da şükranlarımı sunuyorum. Polisin huzur ve güven kaynağı olmaya devam etmesi için gayretli çalışmalarımız devam edecektir. Polis haftamızın kutlu olmasını diliyor, nice başarı dolu yıllara birlikte ulaşmayı temenni ediyorum" dedi.

Daha sonra "170. Yıl Pastası" kesilen programa, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Hava Kurmay Albay Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi ve Adalet Komisyon Başkanı Muhammed Yavuz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Uğur, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve adamları katıldı.