Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı Hatice Özgevrek, Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan'ın öldürülmesini kınadığını...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı Hatice Özgevrek, Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan'ın öldürülmesini kınadığını bildirdi.

Özgevrek, yaptığı açıklamada, Hz. Muhammed'in "kadınlar sizin emanetinizdir" sözünü hatırlatarak, Tarsus'ta vahşice katledilen Aslan için büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Aslan'ın, vahşice, insanlığın kabul edemeyeceği bir şekilde katledildiğini ifade eden Özgevrek, şunları kaydetti:

"Bu zihniyetteki insanların ve bu olayın faillerini insanlık adına kınıyoruz. En yüksek cezaları almalarını istiyoruz. Bir daha hiçbir kadınımıza karşı el uzatılmaması ve bundan sonra Özgecan'larımızın yanmaması için gerek teşkilat, gerek şahsım olarak elimizden gelen gayreti, göstermeye de devam edeceğiz. Değerli anne ve babasına, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Ülkemizde böyle cinayetlerin yaşanmamasını temenni ediyoruz. Rabbim kimseyi evlat acısıyla sınamasın. Hepimizin başı sağ olsun. Kadını sosyal hayatın nesnesi değil öznesi olarak görmüş bir düşüncenin temsilcisi olarak bu olayı politize eden, halkı farklı algılarla infiale çağıran zihinlerin de en az katiller kadar acımasız olduğunu düşünüyoruz."