Üniversite öğrencisinin taciz edildiği iddiası

Üniversite öğrencisinin taciz edildiği iddiası
Üniversite öğrencisinin taciz edildiği iddiası
- Kütahya'da üniversite öğrencileri, arkadaşlarının 7 kişi tarafından taciz edildiğini ileri sürerek eylem yaptı

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) bir grup öğrenci, okuldan yurda giderken bir kız öğrencinin 7 kişi tarafından taciz edildiği iddiası üzerine olayı protesto etti.

İnternet üzerinden haberleşerek bir araya gelen yaklaşık 500 kişilik öğrenci grubu, DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi'nden yurdun bulunduğu alana, çeşitli sloganlar atarak yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan DPÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Özgül Mazlum, isminin açıklanmasını istemeyen bir arkadaşlarının üniversiteden yurda giderken yolda tacize uğradığını söyledi.

Arkadaşlarının hem sözlü hem de fiziksel saldırıya uğradığını ileri süren Mazlum, şöyle konuştu:

"Kardeşimiz alkol almış 7 kişi tarafından sıkıştırılarak, sözlü ve fiziksel tacize uğramış durumda. Şu an öğrenci kardeşimizin psikolojisinin ne halde olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Geçen hafta da aynı şekilde böyle bir olay yaşandı. O kardeşimiz de şu an burada değil, evine gitmiş. Şu an bu öğrenci kardeşlerimiz çok rahatsız. Bu yurda gelen arkadaşlarımız, çevrede alkol şişeleri, yolun ışıksız ve herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığı için sürekli alkollü insanlarla muhatap olmak zorunda kalıyorlar. Yurda gelmek için yola çıkan öğrenciler, bu durum karşında ya üniversiteye geri dönüyorlar ya da koşa koşa yurda gelip Allah'a dua ediyorlar."

Mazlum, bu konuyla ilişiği olduğunu düşündükleri bir aracın plakasını emniyet birimlerine ilettiklerini ve gerekenin yapılacağını dile getirdi.

Herkesin bir kız çocuğu olduğunu belirten Mazlum, "Burada hiç kimse geçmişinde kötü bir anıyla yaşamak istemiyor. Bundan sonra üniversite ile yurt arasındaki yolun ışıklandırılması, kız kardeşlerimizi taciz edenlerin de en yakın zamanda yakalanmasını istiyoruz. Yakalananların da bir emsal olması amacıyla gereken cezaların verilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Grup, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.