Vali Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'nde iş adamlarıyla bir araya geldi

Vali Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'nde iş adamlarıyla bir araya geldi
Vali Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'nde iş adamlarıyla bir araya geldi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde iş adamlarıyla bir araya geldi.Yılmaz, burada yaptığı konuşmada,...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde adamlarıyla bir araya geldi.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, ilin tüm görevlilerinin yatırım için Kütahya'ya iş adamı davet etmesi gerektiğini söyledi.

Organize sanayi bölgelerinin iş adamlarına tanıtılması gerektiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Gerek sivil toplum kuruluşlarımız, gerekse kamu kurum ve kuruluşlarla, gerek siyasilerimiz, ilimize yatırım yapmak isteyen kim varsa, bunlarla ilgili ilimize çağırmamız lazım. Sabah akşam, dışarıdan gelen yatırımcılarımıza bütün bölgelerimizi göstermek şartıyla, birebir iş adamlarımızın işlerini, kendi özel işimizi takip eder gibi takip ediyoruz. Bundan zerre rahatsızlık duymuyoruz. İş adamlarımızın önünü açacak, işlemlerini yapacak arkadaşlarımızı devlet bunun için tahsis etti. Tüm verilerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Yatırım yapmak isteyen ili her boyutuyla görmeli. Bizim gerçeğimiz neyse ortadadır. Biz kimseyi kandırmayız, o yüzden her şeyi açık konuşmalıyız. Maalesef bazıları küçük hesaplar adı altında buna çomak sokmaya çalışıyorlar. Bizim amacımız ilimizde istihdamı artırmak. Sosyal güvenlik kapsamında çalışan kişi sayısı Nisan ayı itibariyle 126 bin 716 kişi. Özel sektörde  74 bin 342, kamuda ise 10 bin 73 kişi. Özel sektörde istihdamın artması gerekiyor. Bizler alt yapılarla ilgili devletin imkanlarını kullanmak üzere gereken tüm çalışmaları yapıyoruz."

Programa, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, ve Macaristan Fahri Başkonsolosu İsmet Güral da katıldı.