Vali Yılmaz, Simav'da incelemelerde bulundu

Vali Yılmaz, Simav'da incelemelerde bulundu
Vali Yılmaz, Simav'da incelemelerde bulundu
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Simav ilçesinde bitmiş ve yapımı devam eden devlet yatırımlarını yerinde inceledi.Yılmaz, Kaymakamlığını...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Simav ilçesinde bitmiş ve yapımı devam eden devlet yatırımlarını yerinde inceledi.

Yılmaz, Kaymakamlığını ziyaret ederek şeref defterini imzaladı, burada ilçedeki çalışmalar hakkında Kaymakam Gökhan Gürbüzerol'dan brifing aldı.

Yılmaz, daha sonra belediyeye geçerek burada belediye Başkanı Süleyman Özkan ile görüştü.

Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, ilçede kadınlara huzurevi açılmasına yönelik çalışma yapıldığını ve bununla ilgili süreç başlatıldığını söyledi.

Kütahya merkez ve birçok ilçenin termal kaynak zengini olduğunu hatırlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Şu an Kütahya olarak, bizde çok sayıda jeotermal tesislerimiz olmasına rağmen istediğimiz düzeyde gelir elde edemiyoruz. Bizim daha ziyade apart türü tesislerimiz var. Bizim o alana yıldızlı otel inşa etmemiz gerekir. Bu belediye imkanlarıyla olmasa da yap-işlet-devret modeliyle de olabilir. Amacımız o alanın bir otel tesisine kavuşturulmasıdır. Sadece Simav'la ilgili değil bütün kaplıca tesislerimizin olduğu bölgelerin tamamında biz hamam çalıştırmakla, bu elimizdeki termal tesislerden istediğimiz düzeyde gelir elde edemeyeceğiz. Buraların faaliyete geçmesi lazım, bunun için de devlet olarak bizim altyapıyı oluşturmamız lazım. Belki de özel sektör gelip kendisi yapacak, inşallah onu sağlarız."

Yılmaz, Beyce köyünde yapımı devam eden Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatı, Boğazköy'de kar sularının altında kalan alanları ve Eynal'da kardan zarar gören seraları da gezdi.

Seracılarla görüşen Yılmaz, daha sonra Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilerle görüştü.

Vali Yılmaz'a, Kütahya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, AK  Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner, kurum ve daire müdürleri de eşlik etti.