Yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için davet

Yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için davet
Yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için davet
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için girişimlerde bulunacaklarını bildirdi.Çetinbaş,...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için girişimlerde bulunacaklarını bildirdi.

Çetinbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya'da sanayileşmenin önceki dönemlere göre hızla arttığına işaret ederek, il genelinde 5 adet Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) faaliyet gösterdiğini söyledi.

Kütahya 1'inci OSB'de otomotiv yan sanayi alanında fabrikalar olduğuna dikkati çeken Çetinbaş, şunları kaydetti:

"Kütahya yerli otomobil üretimi yapılabilecek en uygun illerin başında geliyor. Altıntaş ilçemize ağır sanayiye yönelik kurulan Zafer OSB yerli otomobil fabrikasının kurulması için uygun bir bölge. Aynı zamanda burası Zafer Havalimanı'nın yanında bir yer. Kütahya konum olarak İstanbul, Ankara ve İzmir'in tam ortasında bir şehir. Buraya ulaşım çok kolay. Yerli otomobil fabrikasının ilimize kurulması için milletvekillerimizle birlikte girişimlerde bulunacağız. Üretimi yapacak yatırımcıyı buraya davet edeceğiz. Her türlü imkanı sağlamak için gayret göstereceğiz."

Çetinbaş, tek dezavantajın nitelikli iş gücü sıkıntısı olduğunu belirterek, nitelikli eleman yetiştirilmesi noktasında da çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.