Yeşilay Haftası

Yeşilay Haftası
Yeşilay Haftası
KÜTAHYA (AA) - Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kütahya Şube Başkanı Aziz Göneş, bağımlılığın, artan bir kullanım oranı ve çeşitlilik ile her yaştan insanı...

KÜTAHYA (AA) -  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kütahya Şube Başkanı Aziz Göneş, bağımlılığın, artan bir kullanım oranı ve çeşitlilik ile her yaştan insanı tehdit ettiğini bildirdi.

Göneş, Yeşilay Haftası nedeniyle şube binasında gazetecilere açıklamada, genç neslin önleyici ve koruyucu hizmetlerle desteklenerek tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve diğer tüm bağımlılıklarla mücadele kapsamında okullarda ve ulusal düzeyde bilinç oluşturulmasının önem arz ettiğini söyledi.

İçki ve benzeri maddelerinin, trafik ve kazaları, aile geçimsizlikleri, boşanmalar, cinayet, gasp ve yaralama gibi her türlü suçun meydana gelmesinde ve artmasında en önemli faktör olduğunu dile getiren Göneş, şöyle konuştu:

"İçki ve türevleri, aynı zamanda ahlaki değerlerimizi alt üst ettiği gibi sosyal düzeni tahrip ederek, insanı insan yapan özelliklerin başında gelen akıl ve fikir sağlığını da yok eder. Atılan olumlu adımlar sayesinde yetişkin kullanıcılarda ciddi oranlarda bir azalma yaşansa da sigaraya başlama yaşının her geçen gün daha da düşmesi üzücüdür. Ayrıca, Türkiye nüfusunun artmakta olduğu gerçeği dikkate alınırsa sigaraya başlayan genç nüfusun daha fazla olduğu görülecektir. Çocuklarımız yanmasın, anneler babalar ağlamasın istiyoruz. Onun için, ülkesini, bayrağını ve insanları seven, maneviyatı kuvvetli, tüketen değil üreten ve hedefine ulaşmak için çalışan, sağlıklı bir nesil, sağlıklı bir gelecek istiyoruz."

 

 


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  Türkiye

  ,

  teknoloji

  ,

  Aile

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  genç