Yılmaz ve Saraçoğlu yatırımcılarla bir araya geldi

Yılmaz ve Saraçoğlu yatırımcılarla bir araya geldi
Yılmaz ve Saraçoğlu yatırımcılarla bir araya geldi
- Kütahya Valisi Yılmaz: "Kentin sanayisinin, ekonomisinin, ticaretinin, siyasetinin bir bütün olarak yürütülmesi gerektiğine inandığım için bütün organize sanayi bölgelerini bir bütün olarak değerlendiriyorum"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetini sürdüren firma sahipleri ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Kütahya 1. OSB idare binasında düzenlenen toplantıda konuşan Yılmaz, organize sanayi bölgelerini bir bütün olarak değerlendirdiğini söyledi.

Zaman zaman bazı ilçelerde organize sanayi bölgeleri için milliyetçilik yapma adına bazı değerlendirmeler yapıldığını, bunun önüne geçmek için ilin sanayisinin, ekonomisinin, ticaretinin, siyasetinin bir bütün olarak yürütülmesi gerektiğine inandığı içinde böyle bir organizasyon içine girdiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bu durum biraz bizim işimizi zorlaştırıyor, yükümüz ağırlaşıyor. Sorumluluğumuzu belki başkasına havale ederek azaltabilirdik, ama buna da gönlümüz razı değil. Katıldığımız bütün toplantılara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz bizzat katılıyor. Organizasyon şeması içerisinde belki gözükmüyor, ama Organize Sanayi Bölgeleri, Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı bir kuruluştur. Ama bu zaman içerisinde 'herkes kendi iş ve işlemlerini yapar, kimse bize karışmaz' mantığıyla hiyerarşiyi de tanımadan bir takım şeyler yapılmış. O nedenle öncelikle tüm ilçelerde dahil olmak üzere bu hiyerarşinin ve kurumsal yapının oluşmasını sağlamaya çalıştım. Bununla ilgili kurumsal yapıyı ve ilde yeknesaklığı sağlamaya çalıştık."

Yılmaz, Kütahya'da Gümrük Müdürlüğünün kurularak faaliyetlerine başladığını anımsatarak, Zafer Bölgesel Havalimanına 8 kilometre mesafede Zafer Organize Sanayi Bölgesinin kurulacağını, gerekli çalışmaların yapılmasının ardından yatırımcıların gelmesiyle kentin bir cazibe merkezine dönüşeceğini de sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, düzenlenen organizasyonla sanayicilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek:

"Bu tür toplantılar, sanayicilerimizi yakından tanımak ve karşılaştıkları sorunları dinleme açısından büyük önem taşıyor. Hepimizin gayesi ilimizin gelişmesi ve kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Gelişmekte olan sanayi bölgesinde hizmet işleyişinin sürekliliğini sağlamak açısından sorunlara çözüm getirmenin çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Bu anlamda Kütahya ekonomisinin geleceği olan Organize Sanayi Bölgesi'ne desteklerimize hız kesmeden devam edeceğiz."

Toplantıya, daire müdürleri, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti ve Denetim Kurulu üyeleri katıldı.