Zafer Kalkınma Ajansı'nın Yönetim Kurulu Toplantısı

Zafer Kalkınma Ajansı'nın Yönetim Kurulu Toplantısı
Zafer Kalkınma Ajansı'nın Yönetim Kurulu Toplantısı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar ve Uşak'ı kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı 2015 yılı 6. Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Kütahya'da...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar ve Uşak'ı kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı 2015 yılı 6. Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Kütahya'da yaptı.

Ajansın hizmet binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, gündem maddelerine ilişkin bilgiler verdi.

Bektaş, 30 milyon liralık bütçeli 2015 yılı proje teklif çağrıları kapsamındaki başvuruların, mayıs ayında tamamlandığını ve bölgeden 220 adet proje teklifi alındığını söyledi.

Ajanstan talep edilen tutarın yaklaşık 96 milyon lira , eş finans katkısıyla önerilen yatırım tutarının ise 190 milyon lira olduğunu ifade eden Bektaş, projelerin değerlendirileceğini ve başarılı olanların temmuz ayının son haftası açıklanacağını aktardı.

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Toplantıya, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Uşak Valisi Seddar Yavuz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil katıldı.