1 Kasım Genel Seçimi

1 Kasım Genel Seçimi
1 Kasım Genel Seçimi
- AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık: - "Malatya'da 300 binin üzerinde oy aldık. Bu bir rekor"

MALATYA (AA) - AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Malatya'da 300 binin üzerinde oy aldık. Bu bir rekor" dedi.

Çalık, partisinin Malatya İl Başkanlığında AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

1 Kasım seçimlerini "Türkiye için yeniden bir diriliş" olarak gördüklerini anımsatan Çalık, sonuçların tüm dünyadaki mazlumların sevindiği bir sonuç olacağını söyledi.

Malatya'da sandıkların yüzde 99'unun açıldığını kaydeden Çalık, "Malatya'da 300 binin üzerinde oy aldık. Bu bir rekor. 300 bin ilk kez Malatya'da AK Parti'nin aldığı oy oranıdır. Şu an yüzde 68 oy almış görünüyoruz. 6-0 olma ihtimali vardı ama çok zorlasak da 6-0 şimdiye kadar hiç yaşayamadık. Mutlaka CHP, Malatya'dan bir milletvekili çıkarıyor" diye konuştu.

Tek başına iktidarın kendileri için vazgeçilmez ve kaçınılmaz olarak görüldüğünü dile getiren Çalık, şöyle devam etti:

"Milletimiz, 7 Haziran ve 1 Kasım arasında yaşanan o kaosu, terörize edilen ortamı, muhalefetin yaptığı yanlışları, söylemleri, hareketleri gördü. İnşallah milletimiz 1 Kasım'da AK Parti'yi tek başına iktidara getiriyor. Sandıkların yüzde 100'ü açıldığında, 'Tek başına iş başına' dedik. Bu slogan inşallah gerçekleşecek. Milletimize şükranlarımı sunuyorum. İnşallah 7 Haziran'dan sonra Türkiye'yi kan gölüne çevirmek isteyenler, şehit ve gazileri evlerimize gönderenler 1 Kasım'da gereken cevabı alacak. 

CHP, 'Haydi Bismillahı' yasaklattığında, 'Bunun cevabını milletimiz size sorar' demiştik. Nitekim sorduğunu görüyoruz. Bununla 'Hayır' diyen Bahçeli'ye milletimiz bir kez daha cevap verdi. HDP'nin aldığı oy oranında ise Malatya'da çok düşüş var. Herkes yaptığını bulacak. Bugün çok önemli bir karne günüydü. Tüm siyasi partilerin karnelerinin günüydü ve milletimiz inşallah karnede AK Parti'ye yıldızlı pekiyi verecek diye umut ediyorum."