10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- Malatya Valisi Kamçı, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Kamçı, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 77'nci yılında bir kez daha özlemle andığını belirtti.

Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealini yaşatmak için milli iradenin ve millet egemenliğinin her şart altında korunmasına ihtiyaç duyulduğunun bilincinde olduklarını belirten Kamçı, şunları kaydetti:

"Anadolu topraklarında bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yok ki Atatürk'ün azim ve kararlılığı neticesinde ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmıştır. Atatürk, sahip olduğu mücadele ruhuyla milletimizin makus talihini değiştirmiş ve sadece bizim için değil, bütün mazlum milletler için cesaret timsali bir lider olmuştur. İşte bu nedenle 10 Kasım'ı bir hüzün gününe döndürmekten ziyade, Atatürk sevgimizi ifade etmek için O'nun gösterdiği uygarlık yolunda emin adımlarla yürümek, kurduğu cumhuriyete, ilke ve inkılaplarına, tam bağımsızlığa ve milli birliğe dört elle sarılmak gerekmektedir. Bu düşünceler içerisinde, vefatının 77'nci senei devriyesinde aziz Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum."