10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüfenkci, mesajında, basının özgür ve güçlü olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemeyeceğini belirtti.

Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulmasının, basını ve dolayısıyla demokrasiyi daha da güçlü kılacağını kaydeden Tüfenkci, '"İletişimin gücü ve etkisinin arttığı günümüzde medya dördüncü kuvvet olarak ele alınmaktadır. Medya mensuplarımızın da ellerinde bulundurdukları bu gücü, hukukun evrensel standartlarından sapmadan, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmeden görevini ifa etmelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, kişi hak ve özgürlüklerinin korunması noktasında çok önemli görev üstlenen gazetecilerin bayramını kutladığı, yerelde ve ulusal basında çalışan bütün gazetecilere başarılar dilediğini kaydetti.