10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çalık, mesajında, kamuoyunu bilgilendirme noktasında kritik görevler üstlenen basınının, farklı düşüncelerin sesi olarak ifade özgürlüğünün taşıyıcısı olduğunu belirtti.

Toplumun bilgi edinmesi için yoğun uğraşlar veren basının, ülke ve dünya gündemini, millete doğru, tarafsız bir şekilde ulaştırmasıyla en önemli yapı taşlarından biri olduğunu kaydeden Çalık, "Basın bir yandan insanımızın düşünerek doğru sonuçlara ulaşmasını sağlarken, diğer yandan gelişen teknolojiyle ülke ve dünya gündemini şekillendirmede de önemli bir rol oynamaktadır. Birçok zorluk ile doğru haber peşinde koşan gazetecilerimizin, uğraşlarıyla ülkemiz daha müreffeh, daha demokratik ve gür sesli olacaktır" ifadelerini kullandı.

Çalık, demokrasinin en önemli adımlarını birlikte attıkları bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir çalışma hayatı dilediğini kaydetti.