14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Çakır, mesajında, yaşam hakkı için...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çakır, mesajında, yaşam hakkı için insan sağlığına hizmet eden doktorların yeryüzündeki en ulvi mesleklerden birini icra ettiğini belirtti.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin temel göstergelerinden birisinin de sağlık hizmetlerinde ulaştığı seviye olduğunu aktaran Çakır, şunları kaydetti:

"Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında en büyük görev hekimlerimize düşmektedir. Başta doktorlarımız olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımız yeryüzündeki en ulvi ve en mukaddes mesleklerden birini icra etmektedirler. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 'ün de ifade ettiği gibi sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerinin son yıllarda gösterdikleri gelişim bizleri mutlu etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle insan hayatının kutsallığından taviz vermeden fedakar, sabır ve sevgiyle mesleğini icra eden tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım."