18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
- Vali Kamçı: "Çanakkale toprağında yan yana yatan şehitler, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bu milletin mayası olduğunun muazzam bir ifadesidir"

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, "Çanakkale toprağında yan yana yatan şehitler, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bu milletin mayası olduğunun muazzam bir ifadesidir" dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla  Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda konuşan Kamçı, bir daha dönmemek üzere giden kınalı kuzuları, tarihin yazdığı en şerefli kahramanları yad ederek Çanakkale Zaferinin 100. yılını kutlamak ve yurdu yaşatmak için can veren aziz şehitleri saygıyla anmak üzere tüm yurtta tek vücut olunduğunu söyledi.

Çanakkale'de Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'iyle milletin bir bütün olarak mücadele verdiğini belirten Vali Kamçı, "Çanakkale vatan , millet, din ve namus söz konusu olduğunda aidiyetlerin hiçbir önemi olmadığının en güzel örneğidir. Çanakkale toprağında yan yana yatan şehitler, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bu milletin mayası olduğunun muazzam bir ifadesidir" diye konuştu. 

Bugünün güçlü Türkiye 'sinin temellerinin Çanakkale'de atıldığını vurgulayan Süleyman Kamçı, "O nedenle büyük zaferin haklı gururunu yaşıyor ve ecdadın ödediği ağır bedellerin idraki ile bizler de çok çalışıyor ve daima ileriye bakıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 100. şeref yılını kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü vesilesiyle aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum" dedi.

Öğrencilerin Çanakkale konulu şiirler okuduğu ve şarkılar söylediği program, çeşitli etkinliklerle sona erdi.