19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: - "Umudumuzu, geleceğin aydın kuşaklarına inancımızı hiçbir zaman yitirmeden, var gücümüzle, tüm desteğimizle gençlerimizin yanında olacağız"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Çalık, mesajında gençliğin, milletin ve geleceğin en önemli manevi varlığı, en dinamik ve sarsılmaz kuvveti olduğunu belirtti.

Gençlerin, milli iradenin umudu ve toplumun geleceği olduğuna işaret eden Çalık, gelişen nesillerin bilinçli ve sorumluluk sahibi olması sonucu toplumun da güç ve kuvvet kazanacağını kaydetti.

Yarınların emanet edileceği gençlerin doğru yönlendirilmesi, vatan-bayrak bilinciyle yetiştirilmeleri halinde istikbalden emin olunabileceğini vurgulayan Çalık, şu ifadelere yer verdi:

"Umudumuzu, geleceğin aydın kuşaklarına inancımızı hiçbir zaman yitirmeden, var gücümüzle, tüm desteğimizle gençlerimizin yanında olacağız. 'Gençlik, bu milletin umududur' anlayışıyla yaptığımız tüm çalışmalar bugün karşılık bulmakta ve ülke genelinde etki alanı yaratmaktadır. Hükümetimiz, gençliğin kademe kademe kendini geliştirmesine vesile olurken, diğer taraftan da demokrasinin her kademeye nasıl ilmik ilmik işlendiğinin en güzel örneğini sergilemiştir. Görüyoruz ki parlak neferlerle çevrilmiş, yürekleri Hak ve millet aşkıyla donatılmış gençlerimiz geliyor.

Bu neferler ki hayırlı yollarda, nefsi için yaşamayı bırakmış, milleti ve milli iradesi için yapacaklarını hedeflemiş gençlerle dolu olmalıdır. Olmalıdır çünkü en eski tarihimizden bu yana süregelen vatan, toprak aşkımız, ulaşılmaz sevdamız daim olsun."