19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Ağbaba, mesajında 96 yıl önce, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün Samsun'a çıkmasıyla Anadolu halkının emperyalizme karşı direniş umudunun filizlendiğini ve kurtuluş mücadelesinin ateşinin yakıldığını belirtti. 

Bağımsızlık ideali, kardeşlik, dayanışma ve bir arada yaşama isteğiyle şekillenen kurtuluş mücadelesinin başlangıç günü olan 19 Mayıs'ın özellikle gençlere armağan edildiğini kaydeden Ağbaba, şöyle devam etti:

"Gençlerimiz bugünü, işgale ve sömürüye karşı Anadolu'nun başkaldırdığı gün olarak her yıl hatırlamakta ve kutlamaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimize bizlerin de duyduğu güven sarsılmadan devam etmektedir. Bu ülkenin gençleri üstlendikleri sorumluluk ile ülkenin aydınlık yarınlarının gerçek mimarları olacaklardır. Daha özgür, daha eşit, barış içinde yaşayan bir Türkiye, gençlerimizin elinde yükselecektir. Çağdaş bir Türkiye için 96 yıl önce yakılan umut ateşinin bu ülkenin gençleri tarafından daha da yükseltileceğine inanıyor, bu düşüncelerle, tüm halkımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."