19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Malatya'da tören düzenlendi

MALATYA (AA) - Malatya'da 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluş meşalesinin tutuştuğu gün olduğunu belirtti.

Gençlerin geleceğin teminatı olduğuna işaret eden Fındıklı, "Gençlerimiz, bu ülkenin tüm vatandaşlarını kardeşlik ve vatandaşlık ruhu ile bağrına basıp, farklılıklarımızı bize fitne olarak sunanlara inat, zenginlik olarak kabul etmelidirler" dedi.

Törende, Battalgazi Belediyesi Mehteran Takımı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü cimnastik, tekvando takımı ile halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Gençlik ve Spor Haftası faaliyetlerinde dereceye giren sporculara ödül verilen törende okullara spor malzemesi hediye edildi.

Programa, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgenereal Mehmet Akyürek, 7. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgenaral Aydemir Taşcı, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile vatandaşlar katıldı.