23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Malatya Valisi Kamçı, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kamçı, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ifadesinin ışığında TBMM'nin kuruluşunun ve milli egemenliğin bütün dünyaya ilan edilişinin 95. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. 

Bağımsızlığa götüren yolda milletin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımının bu kutlu günde atıldığına dikkati çeken Kamçı, ulusal egemenliğin tescillendiği 23 Nisan gününün Atatürk tarafından milletin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil olarak görülen çocuklara bayram olarak armağan edildiğini anımsattı.

 Atatürk'ün dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider olduğunu vurgulayan Vali Kamçı, şunları kaydetti:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı, çocuklara armağan edilen tek bayram olmuştur. Bu anlamda, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü onlar çok yakın bir gelecekte önemli görevlere gelecekler, elde edecekleri başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici roller oynayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını rahmet ve minnetle yad ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyor, aziz halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum."