23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - CHP  Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ağbaba, mesajında, demokrasinin teminatı ve halk egemenliğinin yegane şekli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 95. yıl dönümü olan 23 Nisan'nın aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk 'ün bütün çocuklara armağan ettiği bir bayram olarak kutlandığını hatırlattı.

Dünyanın ilk ve tek bayramına sahip olan çocukların demokratik, çağdaş, özgür ve yaşanacak bir Türkiye'nin teminatı olmaya devam ettiğini belirten Ağbaba, şunları kaydetti:

"Buna rağmen çocuklarımıza reva görülen yaşam koşulları kabul edilemez bir noktaya gelmiştir. Tüm koşullarının iyileştirileceği, çocuklarımızın gelecek hayallerinin ellerinden alınmadığı, yoksulluğa, sömürüye, cinsel istismara mahkum edilmediği, çocuk gelinlerin, çocuk işçilerin, çocuk mahkumların var olmadığı bir Türkiye özlemiyle tüm çocuklarımıza barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayacakları umutlu yarınlar diliyorum. Çocukların gözlerinden öpüyor, bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum."