23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: - "Tüm politikalarımızı geleceğimizin sahipleri evlatlarımız için planlarken, savaşın mağdur ettiği, gülden önce güllelerle tanışan Suriyeli, Iraklı, Mısırlı, Yemenli ve Arakanlı çocukların da mutluluğu için çalışmayı bir ödev olarak kabul ediyoruz"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çalık, mesajında, bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun ve milli egemenliğin tescilinin 95. yıl dönümüne erişmiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünya genelinde çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması hasebiyle farklı bir anlam ifade ettiğini vurgulayan Çalık, şunları kaydetti:

"Uzun yıllar devam eden dünya savaşı ve bölgesel savaşların sonrasında öksüz ve yetim kalan çocukların, bir bahar şenliği havasında sevindirilmesi amacını taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocukların saf ve temiz duyguları eşliğinde dünyaya barışın ve kardeşliğin hakim olabileceğinin göstergesidir. Elbette bizler tüm politikalarımızı geleceğimizin sahipleri evlatlarımız için planlarken, savaşın mağdur ettiği, gülden önce güllelerle tanışan Suriyeli, Iraklı, Mısırlı, Yemenli ve Arakanlı çocukların da mutluluğu için çalışmayı bir ödev olarak kabul ediyoruz. Bu kapsamda tüm uluslararası camialarda savaşın çocukları için sesimizi yükseltiyor, milletimizden aldığımız güçle onlar için uzanan bir el olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin vicdani değerlerinin gerekliliği olarak evimizi açıyor, aşımızı paylaşıyoruz." 

Çalık, bir çocuğun kalbindeki saflığın ve masumiyetin, barış ve sevgi dolu bir dünyaya vesile olabileceğine işaret ederek, "Daha yaşanılabilir bir dünya için Türk milletinin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" ifadesini kullandı.