29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Malatya Valisi Kamçı, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kamçı, mesajında, Türk Milleti'nin küllerinden doğuşunun ve tarih sahnesinde yeniden dirilişinin ifadesi olan Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın milletçe gururunu yaşadıklarını belirtti.

Yedi düvele karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çevresinde kenetlenerek tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birini yazan milletin, Türk'ün bileğinin bükülemeyeceğini bütün dünyaya ilan ettiğini ve bu zaferini Cumhuriyet ile taçlandırdığını aktaran Kamçı, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti, belirli zaman dilimlerinde karanlık odaklar tarafından içeriden ve dışarıdan çökertilmek istenmiş fakat buna rağmen aziz milletimizin ferasetiyle her defasında bu hain teşebbüslerin üstesinden gelmiştir. Bu, geçmişte böyleydi, bugün de böyledir ve gelecekte de böyle olacaktır. Lakin bilinmelidir ki, şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk'ün çelik iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir."

Atatürk'ün liderliğinde kanımız ve canımız pahasına kurulan Cumhuriyet'in bütün unsurlarıyla ilelebet korunmasının herkesin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Kamçı, şöyle devam etti:

"Bizlere miras bırakılan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet'in, şanlı al bayrağın manevi yükü hepimizin omuzlarındadır. Bu millet, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine kast edecek olanlara hak ettikleri karşılığı vermekten asla imtina etmeyecektir. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle yad ediyor, saygıdeğer Malatya halkının ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."