29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çalık, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümünün büyük bir heyecanla ve onurla kutlamakta olduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Kemal'in öncülüğünde milletin kararlılığıyla kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının dünya tarihinde eşi benzeri olmayan muvaffakiyetlerden biri olduğunu vurgulayan Çalık, şunları kaydetti:

"Bugün hür ve özgür bir devlet olarak yeniden dirilişimizin ve bağımsız cumhuriyetimizin kurulduğu gündür. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. senesi olan 2023 mefkuresine kararlılıkla ilerlediğimiz ve bu gayeye içeriden ve dışarıdan çomak sokmak isteyenlerin varlığına şahit olduğumuz bugünlerde yaşananlar göstermektedir ki birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Bizim milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve demokrasi aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için tereddüt etmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimize, cumhuriyetimizi al kanlarıyla kuran ecdadımıza karşı sorumluluklarımız var. O da tarihin bize yüklediği birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetin 92. yıl dönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."