3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
- Darende Belediye Başkanı Eser, engellileri ziyaret etti

MALATYA (AA) - Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, engellileri ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi. 

Başkan Eser, ilçedeki özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek, burada tedavi gören bedensel ve zihinsel engellilerle yakından ilgilendi.

Engellilerin durumları hakkında aileleri ve yetkililerden bilgi alan Eser, "Engelli olmak hiç kimsenin elinde değil, kimse engelli olmayı istemez ama kaderinde olunca yapacak bir şey olmuyor. Onun için bizler bu bireylerimize yardımcı olacağız, onları eğiteceğiz. Bunlar bizim için büyük mutluluktur" dedi.

Belediye olarak engelli bireylerin eğitimi ve bakımına gereken desteği sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Eser, şunları söyledi:

"Biz sosyal bir devletin temsilcisi olan bir belediye olarak kişi ve kurumlarımıza bu konuda sonuna kadar yardımcı olacağız. Hükümetimiz de sosyal devlet olmanın gereklerini ve imkanlarını bizlere sonuna kadar sunmaktadır. Biz de insanlarımızı bu sosyal devlet olmanın yaklaşımlarından en güzel şekilde yararlandırmayı amaçlıyoruz. Ben de şahsım doktor olmam hasebiyle, bu hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu gayet iyi biliyorum. Burada rehabilitasyon merkezimizdeki değerli eğitmenlerimiz o kadar kutsal ve mutluluk verici bir görev ifa ediyorlar ki onlara da çok teşekkür ediyorum. Hayatta hepimiz birer engelli adayıyız, engelleri eğitimle aşalım diyorum."

Eser, engellilerin toplumla barışık ve hayatın içinde olması için herkese görev düştüğünü vurguladı. 

Ziyaretinde engellilere çeşitli hediyeler veren Eser, engelli yakınlarına da Darende Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını kaydetti.