3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
MALATYA (AA) - Birlik Vakfı Malatya Şubesi ile Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik...

MALATYA (AA) - Birlik Vakfı Malatya Şubesi ile Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından 3 Aralık  Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Vakıf Şube Başkanı Sadi Ergül, Akşemseddin İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulunda düzenlenen programda, engellileri anlamak, empati kurmak ve yaşatmak amacıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Ergül, "Günlük yaşamımızda birçok engelliyle karşılaşıyoruz. Önemli olan bu insanlarımızın dertleriyle ilgilenmek, sorunlarını çözmek amacıyla neler yapabiliriz diye düşünmek ve bir gün bizim de engelli olup böyle bir hayat yaşadığımızda neler hissedeceğimizi anlamaktır" diye konuştu.

Türk Kızılayı Şube Başkanı Umut Yalçın da okulda eğitim gören minik öğrencileri sevindirebilmek için bir araya geldikleri kaydederek, "Gençlerin gözlerindeki ışıltıyı görebilmek, değerli hocalarımızın da eğitim verirken yaşadıkları sevinci görmek, onları topluma kazandırmak için verdikleri çabaları görmek bizim için çok önemli. Bundan dolayı Kızılay olarak yanlarında olacağız" dedi.

Okul Müdürü Mustafa Adıgüzel ise Birlik Vakfına ve Türk Kızılayına böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Okulda eğitim gören 71 öğrenciye, içerisinde giyecek malzemesi olan hediye çantası verildi.