3. Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi

3. Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi
3. Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi
- İnönü Üniversitesi İşletme Bölümü tarafından Haziran ayında düzenlenecek kongrede "Kurumsallaşma ve Kurumsal Yönetim" konusu ele alınacak

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi'nin üçüncüsü "Kurumsallaşma ve Kurumsal Yönetim" temasıyla 11-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

İnönü Üniversitesi İşletme Bölümü tarafından üniversitenin 40. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenecek kongreyle, özellikle Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun yürürlüğe girmesinden sonraki süreçte, kurumsal yönetim ve kurumsallaşmanın, işletme uygulamalarında meydana getirebileceği değişmeler ve bu değişmelerle ilgili sorunların çözümüne yönelik yenilikçi bir bakış açısıyla tartışılması, çözüm önerileri sunulmasını hedefleniyor.

Romanya, Finlandiya, Hindistan, Mısır ve Japonya gibi bazı ülkelerden yabancı akademisyenlerin yanı sıra Türkiye 'den de pek çok üniversitenin alan uzmanı akademisyenlerinin bilim kurulunda yer aldığı kongrede, tema çerçevesinde bildirimler sunulacak.  

Kongre, 11-13 Haziran tarihleri arasında Malatya'da gerçekleştirilecek.