4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nın ardından

4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nın ardından
4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nın ardından
- Fuar kapsamında 700'ü bulan etkinlik, 550 imza günü yapıldı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nı değerlendirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, son gün fuara giden Çakır, yazar ve ziyaretçilerle görüştü.

Çakır, burada yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin 2. veya 3. fuarlarından birini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Fuarı sahiplendikleri için bütün Malatyalılara teşekkür eden Çakır, "Kitap fuarında 700'ü bulan etkinlik yapıldı. 550 imza günü, 54 söyleşi, 12 panel yapıldı. 50'nin üzerinde yazarımız okullara giderek öğrencilerimizle buluştu. Bu da hem öğrencilerimiz, hem de yazarlar adına çok olumlu oldu. 350 civarında yayınevi, 265 yazarımız geldi. Malatya'dan da 50 civarında yazarımız fuara katıldı" ifadelerini kullandı. 

Yurt dışından çok önemli misafirleri ağırladıklarını kaydeden Çakır, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da fuarı ziyaret ettiğini anımsattı.  

Malatya'ya yakışır, dolu dolu bir fuar gerçekleştirdiklerini bildiren Çakır, sadece bir kitap fuarını değil, bir kültür haftasını geride bıraktıklarını aktardı.

- Ana teması Çanakkale oldu

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nın ana temasının Çanakkale olarak belirlendiğine dikkat çeken Çakır, bu kapsamda fuarda açılan müze ve stantların da büyük ilgi çektiğini kaydetti.

Çakır, fuara katkıları için Malatya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesinin şirketi Kültür AŞ başta olmak üzere emeği geçen ve destek verenlere teşekkür etti.