4. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı

4. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı
4. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı
MALATYA (AA) - Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla "Çanakkale" temasıyla organize...

MALATYA (AA) - Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla "Çanakkale" temasıyla organize ettiği 4. Malatya  Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı'na katılan yazarların fuardan övgüyle söz ettiği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, fuara katılan yazar ve yayınevleri 4. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı'na ilişkin görüşlerini belirtti.

Fuara İstanbul 'dan iştirak eden yayınevi sahibi ve yazar Selma Sancı, fuarın yelpaze ve imkanlarının çok büyük olduğunu kaydetti.

Sancı, fuarın 4'üncüsünün gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, şunları belirtti:

"Buna rağmen gerçekten güzel bir ilgi var. Burada yeni okurlar kazandık. Sorguluyorlar, kitap istiyorlar. Malatya, çok aydınlık bir şehir. Okuyan bir şehir. Yeşil, temiz, derli toplu ve canlı bir şehir. Bir Ege şehri gibi çok canlı. Fuar, saat 22.00'de kapanmasına rağmen ilgi fazla."

Mahalli yazarlardan Raşit Kısacık da Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı'nın kapsamının her yıl genişlediğini belirterek, "Malatya'da okur sayısının artması lazım. Yazarlar ve yayınevleri geldi. Herkes bundan yararlansın. Fuar bu sene daha kapsamlı ve güzel. Gelecek yıl daha da güzel olacak. Bu da kültür sanat adına sevindirici bir olay" ifadesini kullandı. 

Kısacık, Malatya'nın kültürel açıdan geliştiğini kaydetti.