6. Malatya Uluslararası Film Festivali

6. Malatya Uluslararası Film Festivali
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
- Sanatçılar Serdar Gökhan ve Selda Alkor, kayısı dükkanlarını gezerek alışveriş yaptı - Sanatçı Serdar Gökhan: "Kayısının her çeşidini burada gördüm. İstanbul'da demekki ot yiyiyormuşuz kayısı diye. Kayısıyı burada yedik. Çok güzel her şey"

MALATYA (AA) - 6. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne katılan sanatçılar Serdar Gökhan ve Selda Alkor, kayısı esnafını gezerek alışveriş yaptı.

Malatya'daki Şire Pazarı'ndaki kayısı dükkanına gelen Gökhan ve Alkor, kayısı çeşitlerini tattıktan sonra kayısı dönerini kestiler. Esnafın kayısıyla ilgili bilgilerini anlattığı sanatçılar Gökhan ve Alkor, buradan kayısı döneri, kuru kayısıyla kayısılı cilt bakım malzemeleri satın aldı.

Gökhan ve Alkor, kayısı dükkanının önüne gelen vatandaşlarla da çıkışta fotoğraf çektirdi. 

Kayısının çok güzel bir meyve olduğunu belirten Gökhan, "Kayısı için söylenecek bir şey yok. Dünyaya ithal edilen dünyanın en lezzetli, en güzel kayısısı. Buna bir şey söylemeye kimsenin hakkı da yok, hukuku da yok. Ayrıca hakikaten çok güzel ürünler. Kayısının her çeşidini burada gördüm. İstanbul'da demek ki ot yiyormuşuz kayısı diye. Kayısıyı burada yedik, çok güzel her şey" diye konuştu.

Gökhan, kayısı dönerinin de tadına baktığını dile getirerek, "Kayısı dönerini de kestim, yedim. Onun da lezzeti apayrı güzel. Keşke ben de burada yaşasam da sıkı sık yiyebilsem. Bizim oralarda var ama bu lezzette ve tatta değil, biraz uyduruk yapıyorlar. Bizim İstanbul'da her şeyde olduğu gibi ona da hile karıştırıyorlar herhalde. İçim dışım kayısı oldu. Bir sene kayısı yiyemem onu da söyleyeyim" ifadelerini kullandı.