6. Malatya Uluslararası Film Festivaline doğru

6. Malatya Uluslararası Film Festivaline doğru
6. Malatya Uluslararası Film Festivaline doğru
- Avustralyalı yazar ve yönetmen Kenworthy'nin "Master Shots-Profesyonel Çekimler" kitabı Türkçe'ye çevriliyor

MALATYA (AA) - Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında, Avustralyalı yazar ve yönetmen Christopher Kenworthy'nin "Master Shots-Profesyonel Çekimler" kitabı Türkçe'ye çevriliyor.

Malatya Film Festivali Komitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sinema teknik kitabı hazırlatılarak sinemacılara destek olunacağı bildirildi.

Sinema tekniği üzerine çok sayıda kitap bulunmadığı ifade edilen açıklamada, Malatya Uluslararası Film Festivali'nin ilk yılından itibaren bu eksikliği giderebilmek için teknik bir kitabın yayına hazırlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, bu yıl altıncısı düzenlenecek festival kapsamında Christopher Kenworthy'nin "Master Shots- Profesyonel Çekimler" kitabı sinemaseverler için Türkçe'ye çevrilmeye başlandığı kaydedildi.  

 Malatya Valiliğinin koordinasyonu, Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi'nin destekleriyle düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin altıncısı 6-12 Kasım'da gerçekleştirilecek.