64. Hükümet'in kurulması

64. Hükümet'in kurulması
64. Hükümet'in kurulması
- Malatya Baro Başkanı Han: - "Baromuz üyesi avukat Bülent Tüfenkci'nin 64. Hükümet'te Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilmesi Malatya Barosunu gururlandırmıştır"

MALATYA (AA) - Malatya Baro Başkanı Enver Han, barolarının üyesi avukat Bülent Tüfenkci'nin 64. Hükümet'te Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Han, yaptığı yazılı açıklamada, Bakan Tüfenkci'nin, uzun yıllar Malatya Barosu üyesi olarak mesleğini icra ettiğini anımsattı. 

Han, seçimlerde aday olan Tüfenkci'ye demokrasiye katkılarından dolayı şükran borçlu olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Baromuz üyesi, avukat Bülent Tüfenkci'nin 64. Hükümet'te Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilmesi Malatya Barosunu gururlandırmıştır. Bakanımız uzun yıllar baromuzun üyesi olarak mesleğini icra etmiştir. Bakanımızın, çıkmaza giren yeni Adliye Sarayı yapımı ve kayısının önündeki sorunların çözümü noktasında elinden gelen gayreti göstereceğinden şüphemiz yoktur. Bakanımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz."