64. Hükümet'in kurulması

- AK Parti Malatya İl Başkanı Kahtalı: - "Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Bülent Tüfenkci'nin Malatya'ya çok faydalı hizmetler yapacağına yürekten inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin Malatya'ya çok faydalı hizmetler yapacağına yürekten inandıklarını belirterek, Bakan Tüfenkci'ye başarılar diledi.

Kahtalı, yaptığı yazılı açıklamada, Malatya'ya bakanlık verilmesi isteğinin her platformda Malatyalılar tarafından dile getirildiğini, bunun Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni kabineyi açıklamasıyla son bulduğunu bildirdi.

19 yıl aradan sonra bir Malatya milletvekilinin bakanlık koltuğuna oturmasının sevinç kaynağı olduğunu belirten Kahtalı, "19 yıllık özlem sona erdi. Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Bülent Tüfenkci'nin Malatya'ya çok faydalı hizmetler yapacağına yürekten inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum. Son yıllarda yaptığı atılımlara adından sıkça söz ettiren Malatya'mızın Allah'ın izniyle sesinin artık daha gür çıkacağına olan inancımız ise tam. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci, Malatya'nın sorunlarını yakından bilmektedir. Dolayısıyla değerli Bakanımızın şehrimize her alanda katkı sağlayacağı inancındayım. Rabbim kendisini çıktığı bu yolda utandırmasın inşallah" ifadesini kullandı.

AK Parti Malatya İl Teşkilatından gelen bir isim olan Bülent Tüfenkci'nin önce milletvekilliği ardından da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden Kahtalı, şunları kaydetti:

"Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi Malatya'nın bir bakana ihtiyacı vardı. Bu görevi uzun yıllar il başkanlığımızı yapan ve teşkilatımızdan gelen bir ismin üstlenmiş olması bizleri ayrıca mutlu etmiş, bize çifte sevinç yaşatmıştır. Bakanımızın öncülüğünde Malatya'mız, daha güzel çalışmalara imza atacaktır. Özellikle bizlere 19 yıl aradan sonra bu sevinci yaşatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah bakanımız, bu yetki ve görevi layıkıyla hizmete dönüştürecektir."