8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün 22. yılı

8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün 22. yılı
8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün 22. yılı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Aziz milletimiz ve Malatyalılar, Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına damga vuran merhum Cumhurbaşkanımızı daima minnet ve şükranla anmaya devam edecektir"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 22. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Çalık, mesajında, fikirleri ve geniş vizyonuyla modern Türkiye 'nin temellerini atan Özal'ın, Türkiye'nin ilerlemesi ve büyümesi için gösterdiği üstün çabayla milletin gönlünde taht kurduğunu belirtti. 

Turgut Özal'ın Malatya'nın bir evladı olarak, bölge halklarını aydınlatan  siyasi anlayışıyla şehir için gurur kaynağı olduğunu ifade eden Çalık, Özal'ın her alanda öncülük ettiği köklü değişim ve dönüşümlerle dünyanın da büyük takdirini kazandığını vurguladı.

Çalık, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz ve Malatyalılar, Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına damga vuran merhum Cumhurbaşkanımızı daima minnet ve şükranla anmaya devam edecektir. Vefatının 22. yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha 8. Cumhurbaşkanımız ve hemşehrimiz Turgut Özal'ı rahmetle anıyor, ailesine, Malatyalı hemşehrilerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum."