8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün 22. yılı

8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün 22. yılı
8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün 22. yılı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Her Malatyalı için önemli bir değer olan Turgut Özal'ı saygıyla anıyorum"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 22. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.  

Ağbaba, mesajında, 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Malatya'nın, İsmet İnönü'nün ardından yetiştirdiği en önemli siyasi kimliklerden biri olduğunu belirtti. 

Özal'ın farklı siyasi anlayışı ve dünya görüşüyle hem Türkiye hem de Malatya için önemli hizmetler yaptığını vurgulayan Ağbaba, "Her Malatyalı için önemli bir değer olan Turgut Özal'ı saygıyla anıyorum" ifadesini kullandı. 

Mesajında ayrıca 17 Nisan 1978 tarihinde Ankara 'dan posta ile gönderilen paketin evinde patlaması sonucu iki torunu ve geliniyle hayatını kaybeden eski Malatya Belediye Başkanlarından ''Hamido'' lakaplı Hamit Fendoğlu'nun ölümünün 37. yılı olduğunu hatırlatan Ağbaba, şunları kaydetti:

"Hamido suikastı aydınlatılmadan 12 Eylül ile hesaplaşmanın mümkün olmayacak. 12 Eylül darbesine zemin hazırlayan en önemli olaylardan biri olan Hamido'nun katledilmesi tüm yönleriyle ele alınarak aydınlatılmalıdır. Hamit Fendoğlu ve Malatya olaylarında hayatını kaybedenlere Tanrı'dan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum."