AA Kayseri Bölge Müdürü Işık, Vali Kamçı'yı ziyaret etti

MALATYA (AA) - Anadolu Ajansı (AA) Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık, Malatya Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.Vali Kamçı, konuşmasında,...

MALATYA (AA) - Anadolu Ajansı (AA) Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık, Malatya Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.

Vali Kamçı, konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Anadolu Ajansı'nın habercilikteki ciddiyetini bildiklerini söyledi.

Göreve dün başladığını kaydeden Kamçı, "İnşallah Malatyamıza hayırlı oluruz" dedi.

Işık da yeni görevi için Kamçı'yı kutlayarak, "Hayırlı olsun, Allah utandırmasın inşallah" ifadesini kullandı.

AA'nın son 3 yıldır ciddi bir değişim, dönüşüm içine girdiğini vurgulayan Işık, "Daha önce Türkiye 'nin en güçlü ajansıydık ama şimdi dünyanın en güçlü ajanslarından olmaya çalışıyoruz. Uluslararası alanda söz sahibi olmaya çalışıyoruz. Türkiye nasıl büyüyorsa, güçleniyorsa, çevresinde söz sahibi bir ülke haline geliyorsa bizim de ajans olarak buna ayak uydurmamız lazım. Türkiye ile birlikte büyümemiz lazım. Daha önce şöyle bir sıkıntı oluyordu. Ortadoğu 'da, Suriye 'de, Mısır'da olan olaylar Türkiye olarak en çok bizi ilgilendiriyordu, bizi etkiliyordu ama oradaki olaylar yabancı ajansların gözüyle dünyaya servis ediliyordu. Artık biz, Ortadoğu'da etkinliğimizi çok arttırdık. Ortadoğu'da şu an bir numarayız, diyebiliriz. Diğer uluslararası ajansların hepsini geride bıraktık. Hedefimiz tüm dünyada en büyük 5 ajanstan biri olabilmek. Bunun için çalışıyoruz" diye konuştu.