"Adana Demirspor mağlubiyetini unutturacağız"

"Adana Demirspor mağlubiyetini unutturacağız"
"Adana Demirspor mağlubiyetini unutturacağız"
- Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz: " - Teknik direktör Buz: "Karşıyaka gibi zorlu deplasmandan üç puanla ayrılıp önümüze daha emin bakacağız"

MALATYA (AA) - PTT 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü İrfan Buz, ligin 15. haftasında deplasmanda oynayacakları Karşıyaka maçından üç puanla ayrılıp, Adana Demirspor mağlubiyetini unutturmak istediklerini söyledi.

Buz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sahası'ndaki antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta kendi sahalarında aldıkları 3-1'lik Adana Demirspor yenilgisi sebebiyle üzgün olduklarını belirtirken, müsabaka boyunca takıma verilen destek dolayısıyla taraftara teşekkür etti.

Buz, maça 3 eksikle çıktıklarını buna rağmen iyi mücadele etiklerini anımsatarak, "Maçta 1-0 önde olduğumuz dakikalarda oyunu biraz tutmuş olsaydık, maç lehimize gidecekti. Onlar oyunu açmak zorunda kalacaklardı. Biz de ondan sonra tabi boş alan bulabilirdik. Ancak öyle olmadı. İstediğimiz gibi oyunu açamadık" diye konuştu.

Karşılaşmanın hakemi Barış Şimşek'i eleştiren Buz, "Barış Şimşek'in yönetimini beğenmedim. Verilmeyen penaltımız var. 70 metreden olayı görüyorum ama her nedense hakem görmüyor. Futbolun içinde bunlar tabii ki  var fakat benim takımımda birisi o hareketi yapmış olsaydı, bunu penaltı olarak verecekti. Karşı taraf yaptı diye veremiyor. Şimdi biz susarsak, 'Zaten susuyorlar önemli değil' diyorlar. FIFA kokartlı bir hakem olan Barış Şimşek, kusura bakma ama penaltı pozisyonunu da görmen gerekiyor. Tabii ki onun arkasına sığınmıyoruz ama ne olursa olsun bir takımın kaderiyle bu kadar oynanmaz. O penaltıyı verse 2-2 bitirebilirdik" ifadelerini kullandı.  

Önlerindeki maçlara bakacaklarını dile getiren Buz, şöyle devam etti:

"İlk yarı en az 20 puana ulaşmamız gerekiyor. Önümüzde 3 maçımız daha var. Bu hafta Karşıyaka ile karşılaşacağız. O da kolay bir maç değil. Adana Demirspor maçını telafi edebilmek için 3 puanımızı oradan almak istiyoruz. Karşıyaka bu ligin güçlü takımlarından birisi. Ligde istedikleri puanlara ulaşamadılar. Mücadele gücü yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. Bu zorlu deplasmanda üç puan için sahaya çıkacağız. Futbolcularıma güvenim sonsuz. Karşıyaka gibi zorlu deplasmandan üç puanla ayrılıp Adana Demirspor mağlubiyetini unutturacağız. Ondan sonra önümüze daha emin bakacağız."

Buz, İnönü Stadı zeminin de çok kötü durumda olduğunu, bu şartlarda mücadele etmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.