AK Parti Battalgazi İlçe Danışma Meclisi toplandı

AK Parti Battalgazi İlçe Danışma Meclisi toplandı
AK Parti Battalgazi İlçe Danışma Meclisi toplandı
MALATYA (AA) - AK Parti Battalgazi İlçe Dayanışma Meclisi toplandı.Battalgazi Belediye Meclisinin salonunda düzenlenen toplantının açılışında...

MALATYA (AA) - AK Parti Battalgazi İlçe Dayanışma Meclisi toplandı.

Battalgazi Belediye Meclisinin salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, terörün bu ülkenin sorunu olduğunu söyledi.

Yaklaşık 3 yıl önce bu ülkede bir daha kan akmasın diye çözüm sürecini başlattıklarına değinen Şahin, "Çözüm sürecine karşı topyekun, hepsi birden savaş ilan etti. Kime? AK Parti'ye karşı. Çözüm sürecinde başta paralel yapı olmak üzere 'siz ülkeyi satıyorsunuz' dediler. O gün onu söyleyen, borazanlığını yapan basınları, şuanda ne diyor? 'Savaş istemeyiz' diyorlar. O gün çözüm sürecine karşıydın. Bugün neye karşısın? Orada yapılan operasyonlara karşısın" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediyenin yürüttüğü çalışmaları anlattı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da önlerindeki en önemli olayın kasım ayında yapılacak genel seçim olduğunu dile getirdi. Bu seçimde yine birinci parti olarak tek başlarına iktidar olacaklarını belirten Kahtalı, 7 Haziran'dan sonra mahalle ve ilçe toplantılarına devam ettiklerini kaydetti.

Kahtalı, milletvekili adayı listesinin en geç 14 Eylül 'e kadar netleşmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da katıldı.