AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Mescid-i Aksa'ya botlarla, ayakkabılarla girerek oradaki insanlara saldıran İsrail askerlerini Allah'a havale ediyorum ve onların yapmış oldukları rezaleti, barbarlığı bütün dünyaya şikayet ediyorum"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Mescid-i Aksa'ya botlarla, ayakkabılarla girerek oradaki insanlara saldıran İsrail askerlerini Allah'a havale ediyorum ve onların yapmış oldukları rezaleti, barbarlığı bütün dünyaya şikayet ediyorum" dedi.

Çalık, Yeşilyurt Bölgesi Muhtarlarla İstişare Toplantısı'ndan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni Türkiye 'yi inşa etmeye çalışırken bu süreci sekteye uğratmak isteyen bazı insanların olduğunu söyledi.

Bazı kesimlerin eski Türkiye'nin devamından yana olduğunu belirten Çalık, "Eski Türkiye'de neler vardı. Eski Türkiye'de vesayet vardı, 12 Eylüllerin, 12 Martların, 28 Şubatların, 27 Mayısların yaşandığı ve sonrasında 17-25 Aralık süreçlerinin yaşandığı vesayetin var olduğu bir Türkiye vardı. Biz AK Parti iktidarıyla birlikte bütün vesayetlerin kaldırıldığı bir Türkiye'yi sizlere yaşatmak istiyoruz" diye konuştu.

Çalık, demokratik açıdan AK Parti iktidarı döneminde Milli Birlik Kardeşlik Projesi ve çözüm süreci adına çok önemli çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Kimsenin kimseden üstünlüğünün olmadığını dile getiren Çalık, "Kürt'ün Türk'e, Alevi'nin Sünni'ye hiç bir üstünlüğünün olmadığını biliyoruz. İnsanın birbirine üstünlüğünün sadece takvada olduğunu bilen bir ümmetiz, bir milletiz. Bu yüzden ben insan hak ve özgürlüklerinden asla taviz vermeyeceğimizi biliyorum" dedi.

Çalık, AK Parti iktidarı döneminde kız çocuklarının okullaşma oranının arttığını ve okula gitme şartlarında önemli düzenlemeler ve kolaylıklar sağlandığını söyledi.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınına da değinen Çalık, şöyle konuştu:

"Orada yaşanan bir insanlık zulümüdür. Orada yaşanan bir katliamdır ve buna tüm dünyanın sessiz kalmasını ve seyretmesini hepimiz kınıyoruz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin buna sessiz kalmasını şiddetle kınıyor, Birleşmiş Milletler ve bütün dünyayı acilen göreve davet ediyorum. Mescid-i Aksa'ya botlarla, ayakkabılarla girerek oradaki insanlara saldıran İsrail askerlerini Allah'a havale ediyorum ve onların yapmış oldukları rezaleti, barbarlığı bütün dünyaya şikayet ediyorum. Orası kutsal topraklardır, orası kutsal bir mekandır. İnsanların kutsallarına ve değerlerine el uzattığınız  zaman , dil uzattığınız zaman onların verecekleri cevaplara da herkesin katlanması gerekir. Filistin'de Gazze'de anneler ölüyor, çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor ve tüm dünya bunu seyrediyor."