AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Türkiye'nin aydınlık yarınları için ülkemizin önüne çıkan engelleri hep birlikte kaldıralım"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, çözüm sürecine ilişkin, " Türkiye 'nin aydınlık yarınları için ülkemizin önüne çıkan engelleri hep birlikte kaldıralım" dedi. 

Çalık, Yeşilyurt ilçesinde esnaf odaları tarafından düzenlenen programda, vatandaşlara aşure dağıttı. 

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çalık, renklerin, tatların ve lezzetlerin bir kazanda buluştuğu aşure gününde bir araya geldiklerini söyledi. 

Bu lezzetin Türkiye'de var olduğunu belirten Çalık, "Buna olan inancımla diyorum ki Kürdüyle, Türküyle, Çerkeziyle, Romanıyla, Alevisiyle, Sünnisiyle biz beraberce Türkiye olma yolunda çok emin adımlarla ilerledik, ilerlemeye de devam edeceğiz" dedi. 

Çalık, çözüm sürecinin de devamlılık arz edeceğini ifade ederek, "Yapılan tüm görüşmeler çözüm sürecinin devamı yönünde. Sayın Başbakanımızın söylemiş olduğu gibi çözüm süreci devam edecek ama asla kamu düzeni bozulmadan devam edecek. Türkiye'nin aydınlık yarınları için ülkemizin önüne çıkan engelleri hep birlikte kaldıralım" ifadelerini kullandı. 

23 Kasım Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Tunceli'de olacağını anlatan Çalık, hem sivil toplum örgütleri, hem akademisyenler, hem de kanaat önderleriyle bir araya geleceklerini söyledi.

Başbakan Davutoğlu'nun Tunceli'de ilk ziyaretini cem evine yapacağına dikkati çeken Çalık, "Tunceli'de, oradaki dedelerimizle de süreci, yeni Türkiye'yi istişare ederek, yarınlar için onların kanaat ve düşüncelerini alacak. Tunceli ziyaretimiz de bu vesile ile çok önem arz ediyor. Tüm illerimizde olduğu gibi Tunceli'de Sayın Başbakanımızı bağrına basacaktır" dedi.