AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Bugün, İbrahim Tatlıses tekrar bir açıklama yapıyor, 'bu millete, bu Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakışır' diyor. Ahmet Kaya'ya, Yavuz Bingöl'e, Hülya Avşar'a yapılan, yarın bu defa İbrahim Tatlıses'e yapılmak istenecek ama milletimiz buna izin vermeyecek"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Bugün, İbrahim Tatlıses tekrar bir açıklama yapıyor, 'bu millete, bu Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakışır' diyor. Ahmet Kaya'ya, Yavuz Bingöl'e, Hülya Avşar'a yapılan, yarın bu defa İbrahim Tatlıses'e yapılmak istenecek ama milletimiz buna izin vermeyecek" dedi.

Çalık, AK Parti Kuluncak İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın Türkiye Cumhuriyeti'ne yakıştığını söyledi. Milletin oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan gibi, bundan sonra da milletin oylarıyla seçilecek cumhurbaşkanlarının muhalefete rağmen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda oturacağını belirten Çalık, muhalefet partilerinin bırakın iktidara saygı göstermeyi, sanatçılara bile saygı göstermediğini öne sürdü.

Sanatçılara saygılarının sonsuz olduğunu ifade eden Çalık, daha önce Ahmet Kaya'ya yapılanların bugün Yavuz Bingöl'e yapılmak istendiğini savundu.

Bingöl'ün çözüm sürecine katkı sunmak için Cumhurbaşkanının, Başbakanın yanında olduğunu belirten Çalık, "Ama milletin yanında olmayan muhalefet, her daim bunlara laf söylediği gibi, milletin yanında durdukları için onlara laf söylemeye devam etti" diye konuştu. 

" CHP Genel Başkanı, dün, bu defa kafayı başka bir sanatçıya taktı" diyen Çalık, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili yaptığı açıklamada 'benim milletime, Türkiye Cumhuriyeti'ne bunu neden layık görmüyorsunuz?' diye söz söyleyen Hülya Avşar'a dün kalkıyor, haddi olmadan, onun üzerinden PR yapmak için, Hülya Avşar üzerinden gündeme gelmek için, kalkıyor Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Hülya Avşar laf söyledi diye onu eleştiriyor" ifadelerini kullandı.

Çalık, şunları söyledi:

"Bugün, İbrahim Tatlıses tekrar bir açıklama yapıyor, 'bu millete, bu Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakışır' diyor. Ahmet Kaya'ya, Yavuz Bingöl'e, Hülya Avşar'a yapılan, yarın bu defa İbrahim Tatlıses'e yapılmak istenecek ama milletimiz buna izin vermeyecek. Milletin değerleriyle, kimlikleriyle, talepleriyle her daim yanında duran bütün arkadaşlarımızın yanında olduğumuz gibi sanatçılarımızın da yanında olacağız."