AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Hızlı tren hizmetiyle bölge insanımızı buluşturacağız. Malatya, 2023 yılına modern demiryolu hizmetiyle de girmiş olacaktır"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya için Yüksek Hızlı Tren Projesi ihalesinin 14 Ocak 2015'te yapılacağını bildirdi.

Çalık, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti  Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Cemal Akın, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'la, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı makamında ziyaret ettiklerini ifade etti.

Ziyarette, Malatya'nın uzun süredir gündemindeki Yüksek Hızlı Tren Projesine ilişkin ilk somut adımın atılacağı tarihin belli olduğunu belirten Çalık, proje ihalesinin 14 Ocak'ta yapılmasının kesinleştiğini kaydetti.

Hızlı tren çalışmalarının önemine dikkati çeken Çalık, "Cumhuriyet döneminden itibaren demiryolunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi için ilk kez önemli bir adım atılmış olacak. Hızlı tren hizmetiyle bölge insanımızı buluşturacağız. Malatya, 2023 yılına modern demiryolu hizmetiyle de girmiş olacaktır. Bundan sonra çalışmaların her aşamasını takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.