AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Eğer bir gün Türkiye Cumhuriyetinin tarihi dönemlere ayrılacak olursa AK Parti iktidarı Türkiye'nin yükselme devri olarak tarihe geçecektir"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Eğer bir gün Türkiye Cumhuriyetinin tarihi dönemlere ayrılacak olursa AK Parti iktidarı Türkiye'nin yükselme devri olarak tarihe geçecektir" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi konferans solonunda gerçekleştirilen AK Parti Malatya İl Başkanlığı İl Divan Kurulu toplantısında konuşan Çalık, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye'yi ve dünyayı görerek milleti ihmal etmeden uluslararası alanda söz sahibi olan bir lider olarak yoluna devam ettiğini söyledi.

AK Parti kadrolarının 12 yıldır Türkiye'ye çok önemli hizmetler verdiğini belirten Çalık, "Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktığımız zaman  ulaşımda, eğitimde, sağlıkta demokratikleşmede, çözüm sürecinde nerelere geldiğini çok iyi biliyorsunuz. Bu 12 yıllık süreç Türkiye'nin en parlak dönemidir. Eğer bir gün Türkiye Cumhuriyetinin tarihi dönemlere ayrılacak olursa AK Parti iktidarı Türkiye'nin yükselme devri olarak tarihe geçecektir. Sizin sayenizde. Türkiye'nin yükselme devri 12 yıllık süreç olacaktır. Biz bu yükselme devrini arttırarak devam ettirmek istiyoruz" diye konuştu.

Çalık, 10 Ağustos 2014 tarihinin milletin iradesinin sandığa yansıdığı gün olduğunu, yeni Türkiye'yi inşa ettikleri bu dönemden itibaren demokratikleşmeden, insan hak ve özgürlüklerinden asla taviz vermeden vesayetlere asla rıza göstermeden yollarına devam ettiklerini kaydetti.

Köklerini iyi tanıyan bir nesil yetiştirerek yollarına emin adımlarla devam edeceklerini dile getiren Çalık, "Bu vatanı batırmak isteyen, darbe yapmak isteyen çok fazla insanlar oldu. 27 Mayıs'ları, 71 muhtıralarını 12 Eylül'leri, 27 Nisan'ları, 28 Şubat'ları hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Bir şeyi daha hepiniz çok iyi biliyorsunuz. 17-25 Aralık süreci bu ülkeye, bu millete yapılmak istenen darbedir, bir darbe sürecidir. İşte onun karşısında dimdik duran ben, yüce Rabbimizin desteğiyle milletime şükranlarımı sunuyorum. Malatyama şükranlarımız sunuyorum" şeklinde konuştu.

TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu'nun, 4 eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi yönündeki kararına yapılan eleştirilere değinen Çalık, şunları kaydetti:

"Şimdi komisyon kararını verdi ve yüce divana göndermeyi  reddetti. Ha o zaman komisyonun kararı muteber değil. Eğer yüce divana gönderseydi o zaman muteber olacak mıydı? Bu nasıl bir inançtır ki bu nasıl hukuka, bu nasıl yargıya inançtır ki siz komisyonu sadece kabul kararı verdiğinde, 'evet komisyon adaletle karar vermiştir' diyeceksiniz. Komisyonun kararı geçmişte adli yargı nasıl takipsizlik kararı vermişse komisyonun verdiği yüce divana göndermeme kararı da aynen adli bir karardır ve herkesin de buna çok net bir şekilde saygı göstermesi gerekir. Komisyonun verdiği bütün karara muhalefet partileri de paralel yapı da saygı göstermek zorundadır." 

Toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Cemal Akın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile partililer katıldı.