AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Milliyetçilik, Gezi olayları darbesi esnasında darbecilerle kol kola olan CHP'ye vagon olmak değildir. MHP'nin 9 ışığı vardı. Ama Bahçeli bunu 10 yaptı. MHP'nin 10'uncu ışığı ise solun trenine vagon olmaktır" - "7 Haziran tarihi, yeni Türkiye'nin ilk adımıdır ve 1071 tarihi kadar önemlidir"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Milliyetçilik, Gezi olayları darbesi esnasında darbecilerle kol kola olan CHP 'ye vagon olmak değildir. MHP 'nin 9 ışığı vardı. Ama Bahçeli bunu 10 yaptı. MHP'nin 10'uncu ışığı ise solun trenine vagon olmaktır" dedi.

Çalık, genel seçim çalışmaları kapsamında Pütürge ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çalık, bugün 81 ilde siyaset yapan, halkla bütünleşen tek partinin AK Parti olduğunu belirtti.

"7 Haziran seçimleri tatlı su balığı milliyetçiliği yapanlar ile halkı sokağa dökerek çocukların ölümleri üzerinde siyaset yapanların ve iktidarı darbelerle ele geçirmek isteyenlerin bitiş tarihi olacaktır" değerlendirmesinde bulunan Çalık, bu nedenle sandığa giderek oy kullanmanın, iradeyi ortaya koymanın, şer ittifaklar karşısında dimdik durmanın önemli olduğunu kaydetti.

Anadolu'yu Türk-İslam Medeniyeti ile buluşturan 1071 zaferinin ortaya koyduğu ruh ve manevi gücün bugün için daha önemli olduğunu ifade eden Çalık, "Milli savaş uçağını, milli yolcu uçağını,  savaş gemisini, savaş tankını, helikopterini yapan, milli projeleriyle dünyaya kafa tutan bir Türkiye elbette dünyayı rahatsız edecektir. Bunu anlıyoruz, ama muhalefet adı altında gavur ağzıyla milletimize hakaret edenleri anlamakta zorlanıyoruz ve muhalefet adı altındaki şer ittifaklara milletimizin ders vereceğine de gönülden inanıyoruz" dedi.

Herkesin sandığa gitmesi gerektiğini vurgulayan Çalık, Cumhurbaşkanlığı seçiminde katılımın Türkiye genelinde yüzde 74 olması nedeniyle seçilme oranının yüzde 52 olduğunu belirterek, "Eğer katılım yüzde 90 olsaydı, Sayın Cumhurbaşkanımızın seçilme oranı yüzde 60 olacaktı. 7 Haziran günü Malatya'da tarihi bir katılım bekliyoruz. Malatya'da tarihi katılım olur ve oy kullanma oranı yüzde 90'ı bulursa Malatyalılar AK Parti'ye ve Sayın Başbakanımıza yüzde 70'leri aşan tarihi bir rekor kırarak destek vermiş olacaktır. Malatyalılar bu dönemde milli iradenin ve milletin adamlarının yanında olacaktır" ifadelerini kullandı.

AK Parti'ye ve AK Parti kadrolarına yaklaşık 2 yıldan beri sistematik bir şekilde algı operasyonu yapıldığını milletin gördüğünü kaydeden Çalık, şöyle devam etti:

"Barış ve Kardeşlik Projesini biz ortaya koyarak, elleri kınalı askerlerimizin tabut içinde Doğu'dan Batı'ya getirilmesi tablolarının son bulmasını sağladık. Bu, kandan beslenen ve dış kumandalı muhalefeti rahatsız etmiştir. Muhalefetin seçim döneminde terör belasının ortadan kaldırılmasına dair ciddi ve elle tutulur bir projesi ortaya konmamıştır. Anaların artık ağıt yakmaması derin güçlerin sesi olan başta HDP ve CHP ile birlikte milliyetçi geçinenleri rahatsız etmiştir. Muhalefet halen, kardeşin kardeşi vurduğu silahlara şarjör olmayı sürdürmektedir. AK Parti'nin yerli ve milli olan çözüm süreci, Türkiye'de barış dönemini başlatmıştır. Ancak muhalefet halen Eski Türkiye'deki çatışma ortamlarını yeniden yaşatmak istiyor. Milletimiz ya eski Türkiye'deki kanlı çatışmalardan yana olacaktır, ya da barışın ve huzurun olduğu yeni dönemi destekleyerek AK Parti'nin yanında darbelere karşı dimdik ayakta duracaktır. Cumhuriyet tarihinde darbelere karşı dimdik ayakta duran AK Parti, 2023 ve 2071 hedefleri için milletimizle yürümeye devam edecektir. 7 Haziran tarihi Yeni Türkiye'nin ilk adımıdır ve 1071 tarihi kadar önemlidir. 8 Haziran sabahı Yeni Türkiye için ilk gündür. Çünkü 7 Haziran, 2023 ve 2071 hedeflerine götürecek olan büyük Türkiye'nin temel taşı olacaktır."

- "MHP solun trenine vagon olmuştur"

Milliyetçiliğin ülkeye hizmet etmek ve 81 ilin tamamında var olmak anlamına geldiğini belirten Çalık, "Milliyetçilik Gezi olayları darbesi esnasında darbecilerle kol kola olan CHP'ye vagon olmak değildir. MHP'nin 9 ışığı vardı. Ama Bahçeli bunu 10 yaptı. MHP'nin 10. ışığı ise solun trenine vagon olmaktır. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde her dönem MHP içinden aday çıkartmaya cesaret edemeyerek sol ve derin güçlerle hareket etmiştir" dedi.

Çalık, esnafın, milliyetçi geçinip de ülkeyi IMF'ye teslim edenlerin hükümet ortağı olduğu dönemde Cumhuriyet tarihinde ilk defa sokağa döküldüklerini ve yazar kasayı Başbakanlık binasına fırlattıkları günleri bir kez daha düşünmelerini isteyen Çalık, ev hanımlarının, 2002 öncesinde milliyetçi geçinenlerin iktidarında alyanslarını kuyumculara götürüp bozdurdukları günleri unutmamalarını tavsiye etti. 

- "Malatya'ya 13 yılda 13,1 milyar yatırım sağlandı"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Malatya'da verdiği müjdelerin en kısa sürede hayata geçirilmesi için 8 Haziran sabahından itibaren girişimlerini başlatacaklarını vurgulayan Çalık, kentte 40 proje için 2015 yılında bütçeden yaklaşık 180 milyon lira ödenek aktarıldığını söyledi.