AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Biz, 7 Haziran 2015 seçimlerini yedi düvele karşı yaptık"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Biz, 7 Haziran 2015 seçimlerini yedi düvele karşı yaptık" dedi. 

Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nın bir düğün salonunda düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, gelecek nesiller için çalıştıklarını ve bunu her zaman gösterdiklerini söyledi.

AK Parti'nin Malatya'da olduğu gibi bütün illerde teşkilatlarıyla dimdik ayakta olduğunu belirten Çalık, 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin çok önemli olduğunu her fırsatta vurguladıklarını dile getirdi.

Bir dönüm noktasına gelindiğine dikkati çeken Çalık, "Bu dönüm noktasını dilimiz döndüğünce milletimize anlatmaya gayret ettik ve milletimiz bir tablo çıkardı. Çıkardığı tablo da yüzde 41. Orada AK Parti'yi birinci parti yaptı. Benim en büyük umudum, bu ülkenin en iyi partisi AK Parti'dir. Bu ülkeye, bu millete en fazla hizmet eden ve yine edecek olan AK Parti'dir" şeklinde konuştu.

 Herkesin seçim sonucunu iyi okuması gerektiğini vurgulayan Çalık, şunları kaydetti:

"Bu konuşmayı tek başına iktidar olmanın haklı gururuyla yapmak isterdim ama bilin ki birinci parti olmak da bugüne kadar muhalefet partilerinin hiç birine nasip olmadı. 13 yıldır her seçimi kaybederek geldiler. Gene kaybettiler ama 'kazandık' naraları atıyorlar. Biz 7 Haziran 2015 seçimlerini yedi düvele karşı yaptık. Uluslararası alana karşı yaptık. İsrail'e, Amerika'ya karşı yaptık ve mazlumlar adına yaptık. Filistin için Gazze için Suriye için Arakan için Kudüs için yaptık. Mazlumlar adına mücadelemizi verdik."