AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Yüzde 41 ile koalisyon kurulacaksa şayet, bunun büyük ortağının AK Parti olacağını herkesin bilmesi gerekir" - "Yüzde 41, şu anda ne Cumhuriyet Halk Partisi'nin ne Milliyetçi Hareket Partisi'nin ne de HDP'nin rüyasında bile görmediği oy oranıdır"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Yüzde 41 ile koalisyon kurulacaksa şayet, bunun büyük ortağının AK Parti olacağını herkesin bilmesi gerekir" dedi.

Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, 25. dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde milletin iradesinin sandığa yansıdığını söyledi.

Seçim sonucunda AK Parti'nin tekrar birinci parti olduğunu ifade eden Çalık, "Yüzde 41 şu anda ne Cumhuriyet Halk Partisi 'nin ne Milliyetçi Hareket Partisi 'nin ne de HDP'nin rüyasında bile görmediği oy oranıdır" dedi.

Çalık, seçim sonuçlarının muhasebesinin bütün partiler tarafından yapılması gerektiğini belirtti.

Partilerinin yüzde 41'lik oy oranıyla tek başına iktidara gelemediğini söyleyen Çalık, koalisyon için de yapılması gereken tüm çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Çalık, "Öncelikle yumruklar açılıp tokalaşmayı bütün muhalefet partileri de dahil olmak üzere öğrenmesi gerekir. Yüzde 41 ile koalisyon kurulacaksa şayet, bunun büyük ortağının AK Parti olacağını herkesin bilmesi gerekir. Sadece iktidar ya da hükümet olmak hedefinde değiliz. Gerekirse muhalefet, erken seçim dahil olmak üzere bütün kapılarımız açık. Bilinmesi gereken en önemli hadise milletin iradesi bütün iradelerin üstündedir" diye konuştu. 

- İl Başkanı Kahtalı'nın değerlendirmesi

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da sıkı bir çalışmanın ardından genel seçimlerde 5 milletvekili çıkardıklarını belirtti.

Malatya'nın Türkiye 'de büyükşehirler arasında AK Parti'ye verilen destekte üçüncü, 81 il arasında da yedinci olduğunu kaydeden Kahtalı, "Çok farklı görüşlerin buluştuğu, doğu ile batı arasında köprü vazifesi gören, farklı kültürleri içinde barındıran bir şehir. Buna rağmen Allah'a şükürler olsun kurulduğumuz günden beri en büyük desteği aldığımız ve AK Parti'nin omurga illerinden biri olma hasebiyle de Malatyalı hemşehrilerime bir kez daha minnettar olduğumu söylemek istiyorum" ifadelerini kullandı.