AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Şu anda partiyi önceleme asla söz konusu değil. Eğer ülkem kazanacaksa, eğer milletim kazanacaksa, biz AK Parti olarak kaybetmeye hazırız. Biz koalisyona da muhalefete de erken seçime de hazırız"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Türkiye 'nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Şu anda partiyi önceleme asla söz konusu değil. Eğer ülkem kazanacaksa, eğer milletim kazanacaksa, biz AK Parti olarak kaybetmeye hazırız. Biz koalisyona da, biz muhalefete de, biz erken seçime de hazırız" dedi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden (MESOB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, MESOB'u ziyaret etti. MESOB Başkanı Şevket Keskin'le bir süre görüşen Çalık, burada yaptığız açıklamada, her zaman olduğu gibi Türkiye'ye ve Malatya'ya hizmet etmeyi sürdüreceklerini belirtti.

7 Haziran genel seçimlerinin geride kaldığını anımsatan Çalık, şunları kaydetti:

"Tek başımıza iktidarda yapmak istediklerimize bundan sonra devam etmek istiyoruz' dedik ama milli irade, milletin iradesi, 7 Haziran'da, 'bir nefes al, bir soluk al, bir 5 dakika dur' dedi ve biz o nefes almayı, o soluk almayı şu anda yapıyoruz. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Şu anda partiyi önceleme asla söz konusu değil. Eğer ülkem kazanacaksa, eğer milletim kazanacaksa, biz AK Parti olarak kaybetmeye hazırız. Biz koalisyona da, biz muhalefete de, biz erken seçime de hazırız. Milletin iradesi bize neyi emrediyorsa biz o doğrultuda çalışmaya hazırız. Yeter ki aziz milletimizin yüreği daralmasın, aziz milletimizin istikameti bozulmasın ve bir kez daha başbakanların önüne yazar kasalar fırlatılmasın." 

MESOB Başkanı Şevket Keskin de mutlaka istikrarlı bir hükumetin kurulması gerektiğini dile getirerek, "Söz milletin sözü. Cumhurbaşkanımız her zaman ifade ediyorlar; 'irade milletin iradesidir ve milletin iradesi böyle tecelli etmiştir'. Bu sonucu da herkesin seve seve kabul etmesi lazım. Millet 'tek başına değil' dedi, 'ortaklaşa, uzlaşacaksınız, beraber ülkeyi götüreceksiniz' dedi. Bu nedenle tüm partilerin bu mesajı alması gerektiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ziyarete AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı'da katıldı.