AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
- "DAP, Malatya'da yaklaşık 20 milyon lira tutarındaki sulama projesini destekledi"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresinin Malatya'da yaklaşık 20 milyon lira tutarındaki sulama projesini desteklediğini bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, DAP Bölge Kalkınma İdaresinin Malatya Büyükşehir Belediyesi ile yürüteceği projelerin tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın cazibe merkezlerinin desteklenmesi amacıyla hazırladığı çok önemli projeler olduğunu belirtti.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı cazibe merkezlerine ilişkin projelerle ilgili bilgi paylaştıklarını kaydeden Çalık, "Proje dosyasında yer alan kayısı konsantre fabrikası ve lisanslı depoculuk Malatya ekonomisi için çok önemli katkılar sunacak. Tarihi Malatya Kalesi'nin yeniden inşa edilmesi cazibe merkezi Malatya için önemli bir proje. Temapark, Yeşilyurt dere ıslahı, kongre merkezi ve teleferik projesi Malatya'nın cazibe merkezi olması adına hem görünür kimliğine ciddi değişikliklere, hem de medeniyet inşasında ciddi değişikliklere vesile olacak" ifadelerini kullandı.

- "Hemen hemen bütün ilçelerdeki sulama projeleri desteklendi"

Çalık, DAP'ın yaklaşık 20 milyon lira tutarında sulama projesini desteklediğini belirterek, hemen hemen bütün ilçelerde sulamayla ilgili çok ciddi desteklerin olduğunu vurguladı. Çalık, DAP'tan kırsal kesimdeki sulama projeleri için ihtiyaç duyulan 5 milyon lira tutarındaki taleple ilgili de destek almayı istediklerini kaydetti.

Ahmet Çakır da Malatya'nın cazibe merkezlerine dahil edildiğini belirterek, bu vesileyle hazırladıkları projeleri bulunduğunu kaydetti.

Toplantıya, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ve MASKİ yöneticileri katıldı.