AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci:

AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci:
AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci:
- "Çözüm süreci, hükümetimiz için, devletimiz için, milletimiz için geri dönülmez bir irade beyanıdır"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, çözüm sürecinin hükümet, devlet ve millet için geri dönülmez bir irade beyanı olduğunu belirtti.  

Tüfenkci, yaptığı yazılı açıklamada, çözüm sürecinin, milli, yerli ve özgün bir süreç olduğunu ifade ederek, sürecin  Türkiye 'nin huzurunu, kardeşliğini, sahici bir vatandaşlık idealini esas aldığını kaydetti.

Sürecin kendi iradeleriyle başladığını, devam ettiğini ve devam edeceğini vurgulayan Tüfenkci, "Aksini düşünen Türkiye'yi, bütünlüğümüzü düşünmüyor demektir. Bütün tahrik ve provokasyonlara rağmen bunu neticelendireceğiz. Elbette bölgemizde birbirini etkileyen, tetikleyen her tür dinamiğin farkındayız, idrakindeyiz" ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinin hukuki çerçevesi şekillenen, bütün toplumsal kesimlerden destek alan güçlü bir iradenin adı olduğunu belirten Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Hükümetimizin iradesi kaya gibi sağlamdır. Bizim hudutlarımızın dışındaki gelişmelerin, tahrik ve provokasyonların bizim çözüm siyasetimizi, irademizi negatif yönde etkilemesi mümkün değildir.  Buna izin vereceğimizi düşünenler büyük bir yanılgı içindedir. Herkes emin olsun ki; kan ve gözyaşının geri gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Çözüm süreci hükümetimiz için, devletimiz için, milletimiz için geri dönülmez bir irade beyanıdır." 

- Yeni Türkiye 

Yeni Türkiye'yi anlamak için eski Türkiye'yi tanımak gerektiğine işaret eden Tüfenkci, şunları anlattı:

"Eski Türkiye'de insanlar düşünceleri, inançları, giydikleri kıyafetler, konuştukları diller itibarıyla tahrik ediliyordu, sorgulanıyordu, dışlanıyordu, tehdit olarak tanımlanıyordu. Yeni Türkiye'de son 12 yılda aldığımız mesafelerle artık herkes tam bir düşünce ve inanç özgürlüğüne, fikir özgürlüğüne sahip oldu. Eski Türkiye'de 16 ayda bir hükümet değişiyordu. Yeni Türkiye'de 12 yıldır süreklilik içinde vizyon üreten bir hükümet, tek bir partinin iktidarında bir hükümet var ve siyasi istikrar var. Eski Türkiye istikrarsızlık demektir, yeni Türkiye istikrar ve kalkınma demektir."

Malatya teşkilatında kongre sürecinin devam ettiğini anımsatan Tüfenkci, hafta sonu Arapgir ve Doğanyol ilçe kongrelerinin yapılacağını bildirdi.