AK Parti Malatya Milletvekili Öz, Malatya Demiryol-İş Sendikası'nı ziyaret etti

AK Parti Malatya Milletvekili Öz, Malatya Demiryol-İş Sendikası'nı ziyaret etti
AK Parti Malatya Milletvekili Öz, Malatya Demiryol-İş Sendikası'nı ziyaret etti
MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Malatya Demiryol-İş Sendikası'nı ziyaret etti. Öz, yaptığı yazılı açıklamada, Malatya...

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Malatya Demiryol- İş Sendikası'nı ziyaret etti. 

Öz, yaptığı yazılı açıklamada, Malatya Demiryol-İş Sendikası'nı ziyaret ettiğini ve Şube Başkanı Nurettin Öndeş ile görüştüğünü belirtti.

Sendikacılığın sadece işçi haklarını savunan, işçilerin özlük haklarını kovalayan bir yapı olmadığını ifade eden Öz, işçinin alın teri kurumadan hakkını alabilmesi ve sosyal imkanlardan faydalanması gerektiğini vurguladı.

Öz, Öndeş'in kentte demir yollarıyla ilgili sıkıntılar olduğunda farklı siyasi görüşten sendika başkanlarını bir araya getirdiğini, hem yatırımları hem de işçilerin taleplerini takip ettiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Geçen yıl birlikte mevsimlik işçilerin sıkıntılarını büyük ölçüde giderdik. Bölge milletvekilleriyle organizeyi yaptık ve en azından işçilerimizin altı ay boyunca çalışabilmesi noktasında gayret sarf ettik. Onun için sendikacılığı ve siyaseti yaparken bu duygular içinde yapmamız lazım. Bulunduğumuz yerde kendimizi değil de yaptığımız işi ciddiye alırsak, kendimizin değil yaptığımız işin geleceği açısından ortaya irade koyabilirsek, bir anlam ifade edebiliyor. İdeolojiler, siyasi partiler, sendikalar amaç değil, araç olmalıdır. Amaç ise daha kalkınmış, daha müreffeh bir Türkiye olmalıdır."

Mevcut demir yolu hatlarının iyileştirilmesi noktasında yoğun çabanın devam ettiğini belirten Öz, Sivas-Çetinkaya ile Erzincan-Kars-Bakü-Tiflis güzergahının ihalelerinin yapıldığını anımsattı.

Çetinkaya'dan başlamak üzere Malatya-Elazığ-Diyarbakır'a kadar olan alanda hükumetin programı içinde bu işi takip etmeleri gerektiğini ifade eden Öz, bölge milletvekilleriyle toplantı yaptıklarını, konuyu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a ilettiklerini kaydetti.

Bakan Elvan'ın, projenin ihalesi ve Diyarbakır-Mardin, Diyarbakır-Urfa üzerinde de ayrı bir güzergahta hızlı tren çalışması yapılmasına ilişkin talimat verdiğini dile getiren Öz, sanayinin geliştiği, kayısı üretiminin ve ihracatının önemli olduğu Malatya'da yük indirme ve transfer işlemleri için lojistik köy oluşturulması noktasındaki taleplerine ilişkin konuya da sıcak baktığını kaydetti.